Çarşamba, Ekim 18, 2017
Ana Sayfa / PÖH Parkurları / Yeni 10 Bin Polisler Alınacak

Yeni 10 Bin Polisler Alınacak

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde teröristlere yönelik yapılan operasyonlar ile İçişleri Bakanlığı; Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı jandarma ve polis alımı yapmaktadır. Yeni alımlar ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu.

Polis Özel Harekat Mart Ayında Teröristlerin Korkulu Rüyası Olacak

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu 10.000 Polis Özel Harekat alımı hakkında 10.000 PÖH alımının yapıldığını ve 10.000 polis alımının daha yapıldığını söyleyerek normal şartlarda pomem eğitimlerin yedi aya kadar sürdüğünü açıkladı. Bu yıl polis adaylarının sahaya erken çıkması için hafta sonları da eğitime çıkmalarını belirterek hızlı bir eğitim/öğretim sürecinin olacağını belirtti. Buna göre 18.Dönem POMEM lisans mezunları için yapılan 10.000 PÖH alımında ki müracaatta başarılı olan adaylar POMEM kapsamında ki eğitimlerini hızlı şekilde görecek ve eğitim sürelerine cumartesi pazar günleri de dahil olacak. Bu sayede Polis Özel Harekat alımlarında eğitimlerini bitiren adaylar Mart ayında sahaya inebilecekler.

Açıklamaya göre tekrardan lise mezunu adaylarının başvuracağı 10 bin polis alımlarına yönelik parkur testleri yapılmaya devam etmektedir. Bu eğitimlerinde hızlı olacağı beklenmekte olup yakın zamanda yeni PÖH alınabilir.

İlginizi Çekebilir...

19. Dönem Özel Harekat Mülakat Tarihleri Açıklandı

2016 yılı 19. dönem pomem pöh 10 Bin PÖH Alımına Rekor Başvuru yapıldı. POMEM parkur …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir