Çarşamba, Ekim 18, 2017
Ana Sayfa / POLİS Parkurları / 19. Dönem Özel Harekat Mülakat Tarihleri Açıklandı

19. Dönem Özel Harekat Mülakat Tarihleri Açıklandı

2016 yılı 19. dönem pomem pöh 10 Bin PÖH Alımına Rekor Başvuru yapıldı. POMEM parkur ları 16 Ocak 2017 tarihinde sona ermişti.

EGM Polis Akademisi Başkanlığı (PAEM) tarafından 10.000 Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapılacağı açıkladı. Başvurular başladığı andan itibaren Polis Akademisinin web sayfasına erişilemedi ve sistem çöktü. 19. Dönem 10 bin PÖH alımına 285 bin gibi rekor bir başvuru geldi. Uzmanlar 20. dönem 2017 yılı polis akademisi pomem için başvuruların daha fazla olacağı görüşünde. Vatan sever gençler vatanı savunmak için polis akademisine akın etti.

Başvuruların alınmasının ardından adayların mülakata katılacakları yerler ve tarihleri açıklandı. PÖH mülakatları ise yukarıda belirttiğimiz üzere 16 Ocak 2017 tarihinde sona erdi.

PÖH Parkur‘da 50 Saniye Şartı vardı

PÖH mülakatlarında fiziki yeterlilik spor parkurunu adaylar 50 saniyenin altında yapmak zorundaydılar. Parkuru 50 saniyenin altında tamamlayamayan adaylar elendiler. Parkur sınavında herhangi bir etabı geçemeyen veya istenildiği gibi yapamayan adaylar 2 ceza saniyesi aldılar.

19. Dönem POMEM 10.000 ÖZEL HAREKAT POLİSİ (PÖH) PARKUR Sonuçları ardından Mülakatın Açıklanacağı Tarih?

Pomem adayları girmiş oldukları mülakatlarda sağlık testinden istenilen şekilde geçip parkur sınavında 50 saniyenin altında tamamladıklarında başarılı sayılıyorlar. Mülakatlardan başarılı olarak ayrılan adaylar mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığı (PAEM) tarafından mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında bir açıklama yapılmadı.

20. Dönem başvuruları için şimdiden gençler başvuru günün iple çekiyor.

İlginizi Çekebilir...

İlkokul Mezunları Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş Olabilecek

6 Ocak 2017 de resmi gazete yayınlanarak yürürlüğe giren 681 sayılı kanun hükmünde kararname ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir